اشتباهات رایج حین مصرف مرطوب کننده


0 341

اشتباهات رایج حین مصرف مرطوب کننده

شاید تا کنون به اشتباهات رایج حین مصرف مرطوب کننده دقت نکرده باشید و یا اینکه فکر می کنید همیشه این کار را به درستی انجام داده اید و  شاید هم مالیدن مرطوب کننده بر روی پوست و سایر نواحی، موضوع پیش پا افتاده ای براتون بوده، اما در واقعیت این چنین نبوده و نیاز به آموزش دارد. با داروخانه مثبت سبز همزاه باشید تا ببینیم این اشتباهات رایج کدام هستند؟

طرز ناصحیح مالیدن مرطوب کننده

گاهی اوقات دیده می شه که افراد بسیار خشن و با حرکاتی کششی، مرطوب کننده را می مالند که کاملا اشتباه بوده و  سبب پیری و بروز چین و چروک می شه. طرز صحیح مالین کرم به صورت دورانی و رو به بالا و همچنین بسیار آهسته می باشد.

استفاده نامنظم از مرطوب کننده

گاها افراد تصور می کنند با یکبار استفاده از مرطوب کننده در طی روز رطوبت کافی رو برای پوستشان فراهم کرده اند، در صورتیکه کاملا اشتباس و در طی روز ممکن است هوا سرد بشه، با آب داغ کار کنید و … که همگی اینها چربی پوست رو  از بین برده و نیاز است مرطوب کننده مجدد استفاده گردد. پس بعد از هربار استفاده از مواد شوینده و یا کار با آب داغ حتما از مرطوب کننده مجددا استفاده نمایید.

استفاده از مرطوب کننده بر روی پوست خشک

اصلا هدف از مصرف مرطوب کننده، مگر غیر از حفظ رطوبت پوست و جلوگیری از پیری زودرس هستش، پس برای دریافت نتیجه مطلوب و اثرگذارتر، بایستی پوست خود را کمی خیس نموده اما نه کاملا خیس و سپس مرطوب کننده را بر روی آن بمالید، با این کار رطوبت پوست دیرتر تبخیر می شود.

عدم استفاده از مرطوب کننده بر روی پوست های جوش دار

افراد بر این باورند که روی جوش ها و یا پوست مستعد جوش نباید از مرطوب کننده استفاده کنند. در صورتیکه کاملا در اشتباه می باشند و این پوست ها به دلیل تحت درمان بودن بیشتر خشک شده و نیاز به مرطوب کننده بیشتری دارند، ضمن اینکه آنها می توانند از سرم های مرطوب کننده که فاقد چربی می باشد هم استفاده نمایند.

عدم تغییر نوع مرطوب کننده

گاهی اوقات افراد چندین سال از یک مرطوب کننده خاص استفاده می کنند که کاملا اشتباه بوده و با تغییر سن، مواد مورد نیاز پوست هم تغییر می کند.

مجله مثبت سبز

لطفا به این مقاله امتیاز بدهید
[مجموع: ۰ میانگین: ۰]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
مطالب پیشنهادی :