ترفندهای رشد سریع مو در کوتاه ترین زمان ممکن ترفندهای رشد سریع مو در کوتاه ترین زمان ممکن

نحوه صحیح شستن صورت


0 807

نحوه صحیح شستن صورت

شستن صورت شاید کاری ساده و روتین به نظر آید اما باید دانست که رعایت برخی نکات مهم در آن موجب می گردد که شما سلامت پوستی بسیار بیشتری را تجربه نمایید.

آلودگی هوای محل زندگی و کارتان، در مورد خانم ها میزان استفاده از کرم ها و لوازم آرایشی و… از جمله عواملی است که پروسه شستن صورت را پراهمیت تر جلوه می دهد.

شاید شما هم مانند هر فرد دیگری در روز صورت خود را بشویید اما رعایت برخی نکات می تواند شما را به زیبایی و درخشندگی پوست صورت بیش از پیش نزدیک کند. بهتر است بدانید در شستن صورت برخی از عادت های نادرست می تواند به پوست آسیب جدی برساند و آن را خشک کند. فراموش نکنید که پوست صورت بسیار حساس می باشد و هرگونه سهل انگاری در توجه به آن می تواند موجب از دست رفتن اعتماد به نفس شما گردد.

نکته اول:

همیشه قبل از شستن صورتتان از زدودن مواد آرایشی و یا کرم های ضد آفتاب به وسیله پاک کننده ها و یا شیر پاک کن ها، مطمئن شوید. اگر آرایش بخصوص در ناحیه چشم ها مانند ریمل و خط چشم می باشد، حتما به وسیله یک عدد پنبه کوچک و محلول های مخصوص پاک کنندگی چشم، به خوبی چشم را از آرایش پاک نمایید.

نکته دوم:

قبل از شستن صورت، حتما به صورت جداگانه دست های خود را بشویید. دست ها محل اصلی تجمع انواع باکتری ها هستند و در هر لحظه می توانند انواع بیماری ها را انتقال دهند.

نکته سوم:

نحوه صحیح شستن صورت

برای استحمام و شستن صورت، بخصوص در روزهای سرد سال، اگر چه آب داغ انتخاب دلخواه تری است، اما خوب است بدانید که آب داغ باعث زدوده شدن چربی طبیعی پوست شده و خشکی و در نتیجه چین و چروک را برای پوست منجر می گردد.

آب یخ نیز موجب انسداد روزنه های پوست می شود و به خوبی توان زدودن آلودگی ها را از پوست ندارد. در مورد آب یخ باید گفت که امکان تشدید پدیده ای چون سینوزیت را هم در پی خواهد داشت.

آب ولرم بهترین انتخاب برای شست و شوی صورت است. پس از شستن کامل برای آبکشی نهایی، آب خنک را انتخاب نمایید تا سفتی پوست و شادابی آن را احساس کنید.

نکته چهارم:

انتخاب شوینده مناسب از مهم ترین مراحل شست و شوی صورت است. بهتر است با توجه به میزان چربی پوستتان، صابون مناسب را انتخاب نموده و مورد استفاده قرار دهید.

لازم است که محصول پاک کننده را با حرکات دورانی، بسیار ملایم و آرام به پوست بزنید. توصیه می کنیم از حرکات عمودی یا افقی بپرهیزید و کمی زمان بیشتری برای این کار اختصاص دهید تا به نتیجه مطلوب برسید.

لازم به یادآوری است که شستن صورت بخصوص با پاک کننده هایی چون صابون بیش از دوبار در روز توصیه نمی گردد!

نکته پنجم:

آبکشی صحیح و کامل از مهم ترین نکات پس از شست و شو می باشد.

نکته ششم:

نحوه صحیح شستن صورت

خشک کردن پوست را با حرکات ضربه ای یک حوله یا دستمال تمیز انجام دهید. از کشیدن حوله بر روی پوست صورت شدیدا اجتناب کنید.

نکته آخر:

پس از شستن صورت از مواد مراقبتی پوست چون کرم های شب، محصولات التیام بخش، کرم های دور چشم، کرم های مرطوب کننده و… بنا به نیاز پوستتان به میزان کم و موثر استفاده نمایید.

مجله پزشکی مثبت سبز

لطفا به این مقاله امتیاز بدهید
[مجموع: ۰ میانگین: ۰]

پست های مرتبط

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
مطالب پیشنهادی :