همه چیز درباره کاشت نگین در چشم


0 583

همه چیز درباره کاشت نگین در چشم

کاشت نگین در چشم مد جدیدی که این روزها در مورد اون زیاد می شنویم، از جمله دغدغه های افراد پولدار شده! مدی که از نگاه خیلی ازافراد خیلی هم زیبایی ظاهری نداره و از نظر متخصصان هم می تونه به شدت به سلامت چشم و بینایی آسیب بزنه!

در این مطلب از مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز سعی داریم کمی اطلاعات در مورد کاشت نگین در چشم رو با هم مرور کنیم…

چگونگی انجام این عمل:

همه چیز درباره کاشت نگین در چشم

عمل کاشت نگین چشمی مثل عمل لیزیک انجام می شه؛ به این صورت که چشم بیمار با یک قطره چشمی بی حس کننده، بی‌حس می شه و در زیر میکروسکوپ قرار می گیره تا پزشک بتونه مردمک چشم رو با این دستگاه کوچیک و بزرگ کنه تا بتونه کار رو با دقت انجام بده.

در این عمل پرده ملتحمه رو شکاف باریکی می دن که این پرده به سلبیه چسبیده و نگین روی پرده سلبیه گذاشته می شه! این نگین طوری در چشم قرار داده می شه که مانع دید نشه. در آخر هم این شکاف رو بخیه می زنن تا جوش بخوره.

روزهای پس از عمل:

در روزهای اول بعد از عمل چشم ملتهب و قرمز می شه و به مرور زمان و بعد از ۲ تا ۳ هفته قرمزی برطرف می شه!

عوارض و خطرات:

با اینکه پس از عمل چشم قرمز می شه و ممکنه که پس از مدتی هم خوب شه، اگه این التهاب فقط مربوط به التهاب پرده ملتحمه باشه با دارو و قطره درمان می شه اما اگه التهاب ناشی از التهاب پرده سلبیه باشه باید خیلی سریع نگین از چشم خارج شه چون این التهاب باعث می شه که به بافت های اطراف صدمه بزنه و حتی منجر به از دست دادن چشم بشه ولی چون این نگین توسط یک غشای شفاف و باریک (ملتحمه) پوشونده می شه، از لحاظ آلودگی و میکروب در امانه.

نکته مهم:

این نگین هیچ خللی در دید ایجاد نمی کنه و هیچ وقت احساس نمی کنید که یک جسم خارجی در چشم وجود داره!

مجله مثبت سبز

لطفا به این مقاله امتیاز بدهید
[مجموع: ۰ میانگین: ۰]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X
مطالب پیشنهادی :