Immunosom
مجله پزشکی و سلامت
Immunosom

آیا می دانستید کپسول دیلیست توان درمان بسیاری از بیماری ها را دارد؟

برخی محصولات چند منظوره تهیه شده و فواید بسیار زیادی دارند. کپسول دیلیست نیز از آن دسته محصولاتی است که توان درمان بسیاری از مشکلات را دارد. در این مطلب از مجله داروخانه اینترنتی مثبت سبز بررسی خواهیم کرد که این دارو چگونه این توان را دارد، با ما همراه...

آیا می دانستید کپسول دیلیست توان درمان بسیاری از بیماری ها را دارد؟

برخی محصولات چند منظوره تهیه شده و فواید بسیار زیادی دارند. کپسول دیلیست نیز از آن دسته محصولاتی است که توان درمان بسیاری از مشکلات را دارد. در این مطلب از مجله داروخانه اینترنتی مثبت سبز بررسی خواهیم کرد که این دارو چگونه این توان را دارد، با ما همراه باشید.

آنچه در این مقاله می خوانیم

کپسول دیلیست چیست؟

دیلیست محصولی به ‌صورت کپسول خوراکی و حاوی مخمر مفید ساکارومایسس بولاردی است. این مخمر سال‌هاست به‌عنوان پروبیوتیک در سراسر جهان استفاده می‌شود و دارای خواص سلامت بخش و درمانی اثبات شده فراوانی است و با فعالیت‌های ضد میکروبی، اثرات آنتی‌اکسیدانی و تعدیل فلور میکروبی باعث تقویت سیستم ایمنی بدن و تسریع بهبودی بیماران می‌شود.

از ویژگی‌های این مخمر، مقاومت در برابر اسیدهای معدی و صفراوی، پایداری در برابر آنتی‌بیوتیک ها و عملکرد سریع‌تر نسبت به باکتری‌ها است.

مهم ترین ویژگی های این کپسول کدام است؟

 • بهبود انواع اسهال از جمله حاد عفونی باکتریایی و ویروسی، اسهال ناشی از آنتی‌بیوتیک تراپی، اسهال مزمن، اسهال مسافرتی، اسهال ناشی از تغذیه روده‌ای و اسهال ناشی از HIV
 • بهبود علائم بیماری‌های التهابی روده (IBD) و سندروم روده تحریک پذیر (IBS)
 • پیشگیری و رفع عفونت‌های انگلی مانند کولیت آمیبی و ژیاردیازیس
 • بهبود و کاهش علائم بیماری التهابی روده و عفونت‌های انگلی
 • کاهش علائم بیماری‌های التهابی روده (کولیت و کرون)
 • کمک به درمان و ریشه کنی عفونت هلیکوباکترپیلوری
 • رفع عفونت ناشی از کلستریدیوم دیفیسیل
 • درمان کمکی برای آکنه‌های پوستی مقاوم

آیا می دانستید کپسول دیلیست توان درمان بسیاری از بیماری ها را دارد؟

پروبیوتیک چیست؟

پروبیوتیک‌ها نوعی باکتری مفید برای بدن ما خصوصا برای دستگاه گوارش هستند. این باکتری‌ها به سلامت روده کمک بزرگی می‌کنند چرا که رشد باکتری‌های خطرناک را کنترل می‌کنند؛ باکتری‌های بدی که باعث عفونت‌ها و التهاب روده می‌شوند. محققان این باکتری‌های خوب را میکروارگانیزم‌هایی توصیف کردند که برای بدن ما مزایای زیادی از نظر سلامتی دارند. اگر تعریف ساده‌تر بخواهید، پروبیوتیک‌ها تعادل بین باکتری‌های خوب و بد را برقرار می‌کنند و این باعث عملکرد بهتر بدن ما می‌شود.

در دستگاه گوارش هر فرد میکروارگانیسم‌های فراوانی وجود دارند که بیشتر آنها مفید بوده و فلور میکروبی نامیده می‌شوند. این میکروارگانیسم‌ها در حفظ تعادل دستگاه گوارش و تقویت سیستم ایمنی بدن نقش زیادی دارند. فلور میکروبی بدن تحت تاثیر عوامل متعددی دچار دگرگونی و عدم تعادل می‌شود. این عوامل شامل تغییرات رژیم غذایی، افزایش سن، مسافرت، استرس و فشارهای روانی، انواع بیماری‌ها و مصرف داروهای مختلف بخصوص آنتی بیوتیک ها است و باعث پدید آمدن اختلالات گوارشی مانند اسهال، یبوست، علائم سوء هاضمه و … و مشکلات ناشی از برهم خوردن سیستم ایمنی مانند آلرژی و اگزما می‌شود. پروبیوتیک‌ها میکروارگانیسم‌های سودمند دستگاه گوارش هستند.

مصرف مکمل‌های پروبیوتیکی مانند کپسول دیلیست، با کمک به بازسازی فلور میکروبی دستگاه گوارش اثرات محافظتی متعددی را در بدن اعمال می‌کند و سبب پیشگیری و بهبود این مشکلات می‌شود.

کپسول دیلیست منبع غنی ویتامین‌های گروه B، مواد معدنی کمیاب از جمله سلنیوم و کروم، آنتی‌اکسیدان، نوکلئیک اسید، نوکلئوزید و اسیدهای آمینه ضروری با قابلیت جذب بالا است.

آیا می دانستید کپسول دیلیست توان درمان بسیاری از بیماری ها را دارد؟

عملکرد پروبیوتیک‌ها از طریق مکانیسم‌های زیر است

رقابت برای مواد مغذی؛ در درون روده، میکروارگانیسم‌های مفید و میکروارگانیسم‌های بیماری‌زا از مواد مغذی مشابه ای استفاده می‌کنند. بنابراین، به دلیل نیاز باکتری‌ها به رشد و تکثیر، نوعی رقابت برای استفاده از این مواد مغذی شکل می‌گیرد. پس از تجویز پروبیوتیک، مواد مغذی موجود برای استفاده و تغذیه میکروارگانیسم‌های بیماری زا دچار کاهش می‌شود، که در نتیجه این امر تعداد میکروارگانیسم‌های بیماری‌زا  به حداقل می‌رسد.

رقابت برای مکان‌های چسبندگی

باکتری‌های مفید می‌توانند به دیواره روده متصل شوند و در بخش‌های مختلف روده کلونی سازی کنند. این امر باعث کاهش مکان‌های چسبندگی برای باکتری‌های بیماری‌زا خواهد شد و در نتیجه به بیرون از بدن رانده می‌شوند.

بهبود دستگاه گوارش

تحقیقات نشان داده است که پروبیوتیک برای افزایش کارایی دستگاه گوارش مؤثر و مفید است.

تولید اسید لاکتیک

پروبیوتیک باعث تولید اسیدلاکتیک می‌شود، و از آنجا که اسیدلاکتیک موجب کاهش pH روده می‌شود، بنابراین مانع رشد باکتری‌های بیماری زا می‌شود، چرا که این باکتری‌ها عمدتا در محیطهای قلیایی زیست می‌کنند.

 تأثیر بر ایمنی سیستم بدن

نتایج حاصل از تحقیقات نشان داده است که پروبیوتیک‌ها افزایش سطح مواد شیمیایی سیگنالینگ سلولی و اثربخشی سلول‌های سفید خون را افزایش می‌دهند.

آیا می دانستید کپسول دیلیست توان درمان بسیاری از بیماری ها را دارد؟

روش مصرف

در اکثر مواقع پروبیوتیک‌ها برای بیشتر افراد مفید و بدون عارضه است، اما افرادی که دچار اختلالات سیستم ایمنی یا بیماری‌های جدی دیگر هستند نباید آنها را مصرف کنند. بنابراین پیش از مصرف با پزشک مشورت کنید.

برخی افراد ممکن است در چند روز آغازین مصرف دچار عوارض خفیفی از جمله دل‌درد، اسهال، باد روده و نفخ شوند. همچنین پروبیوتیک‌ها ممکن است باعث فعال شدن برخی حساسیت‌ها شوند؛ اگر دچار این عوارض شدید، مصرف را قطع و به پزشک مراجعه کنید.

خرید کپسول دیلیست زیست تخمیر

سندرم روده تحریک پذیر

برخی عوامل به‌خصوص استفاده زیاد از آنتی‌بیوتیک‌ها یا ابتلا به بیماری‌های مزمن و حتی استرس‌های روزمره ممکن است باعث از بین بردن پروبیوتیک‌ها یا همان دیس‌بیوسیس شوند. وقتی این اتفاق می‌افتد علائم اولیه IBS به وجود می‌آید. به‌طور کلی درد روده، نفخ زیاد، بوی بد دهان، اسهال و یبوست‌های مکرر جز علائم IBS یا همان سندرم رودی تحریک پذیر هستند.

اسهال ناشی از آنتی بیوتیک ها

پروبیوتیک ها به طور کلی در کمک به درمان اسهال، چه عفونی و چه ناشی از مصرف آنتی‌بیوتیک ها تأثیر گذارند. همان‌طور که گفته شد استفاده بی رویه از آنتی بیوتیک ها باعث دیسبیوسیس یا همان اختلالات در فلور روده شده که در نتیجه باعث اسهال می‌شود.

مصرف پروبیوتیک ها به همراه آنتی‌بیوتیک ها از ابتلا به دیسبیوسیس پیشگیری کرده و در نتیجه در رفع اختلالات گوارشی مانند اسهال مستقیما تأثیر گذار و در بهبود سلامت نقش به سزایی دارد.

همچنین، پروبیوتیک ها تأثیر مستقیم در تقویت سیستم ایمنی دارند و از ابتلا به عفونت‌های مکرر تا حد زیادی تأثیر گذارند. این بدین معناست که مصرف لاکتول در کاهش ابتلا به عفونت‌های مکرر تأثیر مستقیم دارد.

چند نکته مهم

 • زنان باردار و شیرده حتما قبل از مصرف با پزشک خود مشورت کنند.
 • در صورت مصرف هرگونه دارو، قبل از مصرف با پزشک مشورت نمایید.
 • مقدار توصیه شده را بدون مشورت با پزشک و یا داروساز خود افزایش ندهید.

مصرف این فرآورده در بیماران مبتلا به ضعف سیستم ایمنی (پیوند اعضا، تومورهای بدخیم، بیماران تحت شیمی درمانی، مبتلایان به ایدز و مصرف طولانی مدت داروهای تضعیف کننده سیستم ایمنی) و افرادی که دارای کاتتر ورید مرکزی هستند باید تحت نظر پزشک مصرف شود.

لطفا به این مقاله امتیاز بدهید
[مجموع: 100 میانگین: 3.4]
شاید برای شما جذاب باشد
پیرامون مکمل بدنسازی کراتین
پاسخ به پرسش هایی پیرامون مکمل بدنسازی کراتین
چرا مثانه ضخیم می شود؟
چرا مثانه ضخیم می شود؟
همه چیز درباره پرده بكارت
همه چیز درباره پرده بكارت
مسمومیت غذایی در کودکان
مسمومیت غذایی در کودکان
ال آرژنین برای لاغری
آیا ال آرژنین برای لاغری موثر است؟
همه چیز درباره مضرات و فواید ماست خوردن
همه چیز درباره مضرات و فواید ماست خوردن
نسیم کریمی
بحث و تبادل نظر
guest

10 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پریسا حسنی
پریسا حسنی

سلام .وقتی با مصرف این کپسول دچار نفخ شدید معده و روده شدیم چیکار باید کرد که نفخ و گاز از بین بره ؟

دکتر سیدی زاده
دکتر سیدی زاده
پاسخ به  پریسا حسنی

سلام کاربر گرامی
اکثر افراد با شروع هر نوع پروبیوتیکی دچار مشکلات گوارشی اعم از اسهال یا یبوست یا نفخ می شوند مصرف پروبیوتیک را قطع نکنید ادامه دهید این مشکل برطرف می شود.
سپاس از همراهی شما

یاسین
یاسین

سلام آیا هلیکوباکتر پیلوری رو از بین میبره؟

دکتر اکرم کرامتی
دکتر اکرم کرامتی
پاسخ به  یاسین

سلام کاربر گرامی
خیر برای درمان هلیکوباکتر باید آنتی بیوتیک و آنتی اسید زیر نظر متخصص گوارش مصرف کنید.
با تشکر از همراهی شما

یاسین
یاسین

سلام آیا می‌تونه هلیکوباکتر پیلوری رو از بین ببره؟

دکتر سیدی زاده
دکتر سیدی زاده
پاسخ به  یاسین

سلام کاربر گرامی
خیر باید در ابتدا رژیم درمانی هلیکو باکتر را دریافت نمایید سپس برای کاهش ریسک عود مجدد از دیلیست استفاده نمایید.
سپاس از همراهی شما

یاسین
یاسین

سلام آیا میتونه ریفلاکس رو کاهش بده؟

دکتر سیدی زاده
دکتر سیدی زاده
پاسخ به  یاسین

سلام کاربر گرامی
تاثیر چندانی روی رفلاکس ندارد.
سپاس از همراهی شما

فریده ذبیحی
فریده ذبیحی

مطالب عالی بود با تشکر از شما

محمد
محمد

سلام خوبی یه سوال داشتم من التهاب معده و روده دارم هرچی غذا میخورم جذب بدن نمیشه وزنم ثابت مونده آیا این کپسول خوبه استفاده کنم و آیا پودر انترامیل استاندارد استفاده کنم مشکلی پیش نمی یاد

کارشناس ارشد تغذیه
کارشناس ارشد تغذیه
پاسخ به  محمد

با سلام کاربر گرامی،
با توجه به مشکل گوارشی، توصیه میکنم در این مورد با پزشک متخصص گوارش مشاوره‌کنید.

محمد
محمد

سلام خسته نباشید من مشکل معده و روده دارم التهاب معده و مشکل زخم روده کوچک چند از پروبیوتیک‌ها استفاده کردم نتیجه نگرفتم آيا می‌توانم قرص دیلیست استفاده کنم آيا خوبه بخاطر سندرم روده تحریک پذیر هم دارم

دکتر سیدی زاده
دکتر سیدی زاده
پاسخ به  محمد

سلام کاربر گرامی
پروبیوتیک مخصوص افرادی که سندروم روده ی تحریک پذیر دارند بایو آی بی اس می باشد.
سپاس از همراهی شما

الی
الی

سلام پسرم کولیت عصبی و هیلوباکتری داره .محصله به محض شروع امتحانات که فشار و استرس زیادی داره ، فوری دل درد میشه و شکمروی شدید و عرق زیادی می‌کنه.مدتی از این کپسول بهش دادم ولی الان به این کپسول هیچ واکنشی نداره یعنی بهتر نمیشه .آیا کپسول به دمای محیطی خاصی نیاز داره با مشکل دیگه ای هست ؟لطفا راهنمایی کنید مچکرم

دکتر سیدی زاده
دکتر سیدی زاده
پاسخ به  الی

سلام کاربر گرامی
با مشورت با پزشک بهتر است از پروبیوتیک بایو آی بی اس استفاده نمایید.و در کل باید تحت نظر متخصص گوارش باشد.
دیلیست را در دمای اتاق می توانید نگهداری نمایید.
سپاس از همراهی شما

M.H
M.H

عالی بود