مجله داروخانه آنلاین مثبت سبز
مجله مثبت سبز از گردهمایی نیروهای متخصص، پر انرژی و جوان تشکیل شده است که علاقمند به تحقیق و پژوهش در مسیر دستیابی به اطلاعات معتبر و بروز دنیا هستند

راهکارهای کنترل عصبانیت

راهکارهای کنترل عصبانیت

کنترل عصبانیت از جمله مهارتهایی هست که همه ما باید با اون آشنا و به اونها تسلط داشته باشیم. اگه ما نتونیم به رفتارمون متمرکز باشیم، امکان داره اتفاقات تلخی رو برای خودمون و دیگران رقم بزنیم…

راهکارهای کنترل عصبانیت

عصبانیت و از دست رفتن کنترل اعصاب شاید روزانه بارها و بارها برای تمام افراد توی همه سنین رخ بده! خیلی وقت ها ما در مواقع عصبانیت اعمال و حرف هایی ازمون بروز می کنه که می تونه لطمه های جبران ناپذیری به فضای پیرامون ما بزنه!

این نکته رو فراموش نکنین که عصبانیت توانایی ما رو برای خوشحالی از بین می بره و تمام روابط خانوادگی، عاطفی و دوستانه ما رو تحت تاثیر منفی خودش قرار می ده!
همچنین عصبانیت باعث کاهش مهارت های اجتماعی، سازش و مصالحه می شه و روابط رو هم در معرض خطر جدی قرار می ده!

و اما بیان چند راهکار برای کنترل عصابنیت در زندگی روزمره:

قدم اول، خودتون رو بشناسید!

راهکارهای کنترل عصبانیت

با شناخت کامل از خودتون و فضای رفتاریتون می تونید مواقعی که آستانه تحمل کمتری دارین رو بهتر مدیریت کنید، پس مواقعی که خودتون می دونید زودرنج تر می شید یا به واسطه مشکلی نمی تونین آرامش خودتون رو حفظ کنید، حتما با خودتون دیگر تکنیک ها رو بیشتر مرور کنید!

قدم دوم، ورزش کنید!

یوگا و به طور کلی تمام ورزش ها باعث می شن که انرژی شما بازیابی بشه و دیرتر عصبانی بشید، حتی اگه از موضوعی ناراحت و عصبانی هستند، حتما به پیاده روی برید یا کمی بدوید!

قدم سوم، موقعیت ها رو درجه بندی کنید!

اگه موقعیتی که باعث عصبانیت شما شده رو بتونید بنا به اهمیت درجه بندی کنید، کمتر به خودتون با عصبانی شدن، آسیب بزنید!

در مواقع عصبانیت یه لحظه فکر کنید که با ابراز عصبانبت چه چیزی رو به دست میارید و چه چیزی رو از دست می دید!

قدم چهارم، آب خنک و دور شدن از محیط!

خوردن یه لیوان آب خنک به شدت می تونه شرایط بدنی شما رو بهبود ببخشه! یه توصیه عالی اینکه وقتی خیلی احساس خشم می کنید، محیط رو موقتا ترک کنید تا بهتر بتونید فکر کنید!

قدم چهارم، تنفس عمیق!

بهترین حالت اینکه که از روش ۴-۸-۴ استفاده کنین؛ یعنی نفس عمیق بکشین و تا ۴ بشمارین و در نهایت نفس خود را بیرون بدین و تا ۸ بشمارین. این تمرین رو حداقل ۴ بار تکرار کنین.

قدم آخر، اسم رمز!

راهکارهای کنترل عصبانیت

جهت کنترل عصبانیت برای خودتون یه کلمه، جمله، شعر یا هر چیزی که مناسب می دونید انتخاب کنید تا موقع عصبانیت تکرار کنید، حتی می تونه تجسم یه فضای خاص باشه!

پس خودتون رو شرطی کنین که بلافاصله پس از عصبانی شدن، اون مورد رو به خاطر بیارید!

یادتون باشه که این اسم رمز باید حتما شما رو یا یاد خاطره خنده دار بندازه یا یاد خاطره ای آرامش بخش و عاشقانه!

مجله مثبت سبز

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.