اینفوگرافیک تغذیه در بارداری

0 418

اینفوگرافیک تغذیه در بارداری

با توجه به اینکه دوران بارداری یکی از مراحل مهم زندگی مادران است، مسائل مربوط به این دوران هم، از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. در این مطلب بر آن هستیم تا تغذیه در بارداری را مورد بحث قرار دهیم. سبک زندگی، نوع تغذیه و میزان تغذیه علاوه بر اینکه بر سلامت نوزاد و مادر تاثیر گذار خواهد بود، در تناسب اندام مادر بعد از زایمان هم تاثیر گذار است.

میزان تغذیه طی نه ماه بارداری

بر خلاف تصور عموم، بارداری دلیلی بر مصرف غذای بیشتر و به جای دو نفر نمی باشد. تقریبا تا ماه ششم بارداری، میزان تغذیه تفاوتی نخواهد داشت و فقط انتخاب تغذیه سالم و سرشار از ویتامین و مواد مورد نیاز بدن مادر و جنین اهمیت دارد. از ماه ششم به بعد مادر روزانه در حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ کالری بیشتر، باید مصرف کند.

مواد غذایی که هرگز نباید خورده شود؟

اجتناب از نوشیدن مشروبات الکلی به دلیل اینکه سبب بروز اختلالات فیزیکی، احساسی و یادگیری در نوزادان می شود.

کاهش مصرف نوشیدنی های کافئین دار، به این دلیل که احتمال سقط جین، مرده زایی و به دنیا آمدن نوزاد کم وزن را بالا می برد.

از مواد پروتئینی خام و یا نیم پز مانند سوشی، صدف، گوشت های کم پز شده و ماهی های حاوی متیل جیوه دوری کنید، زیرا تمامی موارد ذکر شده منابعی از باکتری هستند که می توانند به جنین آسیب های جبران ناپذیری برسانند.

مصرف مواد غذایی حاوی پروتئین

آمینو اسیدهای موجود در پروتئین در ساخت سلول های بدن نقش اساسی داشته بنابراین از انواع پروتئین گیاهی و حیوانی نظیر تخم مرغ، آجیل، حبوبات، گوشت کم چرب و ماهی ها و همچنین لبنیات استفاده نموده تا بدینوسیله میل شما به خوردن هله هوله کم شود.

سبزیجات و میوه های رنگی

تمامی میوه های رنگی سرشار از بتاکاروتین هستند که در بدن تبدیل به ویتامین A می شوند، این ویتامین برای رشد چشم، پوست، استخوان وسایر اندام های داخلی کودک ضروری است.

نوشیدن آب

در دوران بارداری نوشیدن آب و سایر مایعات به میزان هشت لیوان در طی روز الزامی است، زیرا سبب پر شدن معده و مانع از افزایش وزن اضافی شده و همچنین از تولد نوزاد زودرس جلوگیری می کند.

مجله پزشکی مثبت سبز

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.