مکمل بدنسازی خانگی چیست؟

۲۵

همه ما می دانیم که مهم ترین راه رسیدن به تناسب اندام و داشتن بدنی سالم، بهره بردن از رژیم غذایی کامل و داشتن برنامه تمرینی تخصصی است. اما اما برخی افراد با مصرف مکمل های تغذیه ای و پودرهای بدنسازی قصد کم کردن زمان رسیدن به این هدف را دارند. خیلی از افراد برای کاهش عوارض و خطرات استفاده از پودرهای بدنسازی، استفاده از مکمل بدنسازی خانگی و خوراکی‌های سالم را تجربه می‌کنند که همانند استفاده از پودرهای بدنسازی در تقویت انرژی و عضله سازی بدن تأثیر زیادی دارد، برای تهیه پودر بدنسازی بدون عوارض جانبی، خوش طعم و پرخاصیت می‌توانید از یکی از شیوه‌هایی که در ادامه ذک می شود، استفاده کنید؛ نوشیدنی‌های ورزشی و بدنسازی به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شوند، برخی از آنها دارای اجزای پروتئینی، برخی گیاهی و بعضی لبنی هستند که اثرات مختلفی بر نحوه عضله سازی بدن می‌گذارند.

مکمل بدنسازی خانگی چیست؟فواید مکمل بدنسازی خانگی

علاوه بر نوشیدن پودر بدنسازی می‌توانید از ترکیب این پودرها به همراه غذا استفاده کنید و به این ترتیب بدن خود را نیرومندتر از هر زمان کنید.

برخی از خوراکی‌های نیرو زا عبارت‌اند از قهوه، ترکیب پنکیک همراه با آرد سبوس دار گندم یا جو، سوپ مرغ به همراه سبزیجات و فلفل قرمز تند، کیک بادام زمینی به همراه شکلات، دارچین، روغن نارگیل، بستنی شکلاتی به همراه تخم شربتی، تخم کتان، پودر پسته، استویا، کاکائو و عصاره وانیل که تمامی این مواد دارای انرژی فراوان هستند و می‌توانند حتی برای ورزشکاران نیز بسیار مفید باشد و باعث حفظ سلامت بدن و افزایش قوای بدنی در آنها شود.

با مصرف مکمل بدنسازی خانگی نیازی به مصرف پودرهای بدنسازی صنعتی ندارید که در محتویات آنها معمولا مواد اعتیاد آور و یا مضر برای بدن وجود دارد، همچنین به خاطر اثر دائمی که مواد طبیعی بر عضلات می‌گذارند در صورت قطع مصرف با کاهش سریع حجم عضلات مواجه نمی‌شوید.

مکمل بدنسازی خانگی چیست؟دو نمونه از انواع مکمل بدنسازی خانگی

در این مطلب از مجله داروخانه اینترنتی مثبت سبز سعی در معرفی دو نوع از انواع مکمل بدنسازی خانگی را داریم؛ با ما همراه باشید.

مکمل خانگی افزایش حجم عضله شماره یک

بادام زمینی ۵۰۰ گرم،

پودر مالت جو ۳۰۰ گرم،

پودر دانه کامل کنجد ۳۰۰ گرم،

پودر عصاره مالت ۳۰۰ گرم،

پودر نشاسته ذرت ۲۰۰ گرم،

پودر سویا ۲۰۰ گرم،

پودر جوانه گندم ۲۰۰ گرم و

بادام و فندق در صورت تمایل به میزان دلخواه را با هم آسیاب کرده و با یکدیگر مخلوط کنید. در صورت لزوم و برای تغییر طعم مکمل می‌توانید وزن مواد را تا حدودی تغییر دهید.

طریقه مصرف مکمل خانگی افزایش حجم عضله

یک قاشق غذاخوری صبح پس از بیدار شدن، دو قاشق قبل از تمرین، سه قاشق بعد از تمرین به تنهایی یا همراه با شیر میل نمایید.

توصیه‌ها

مکمل بدنسازی خانگی افزایش حجم عضله برای افرادی است که به صورت مستمر ورزش می‌کنند و در صورت نداشتن تمرینات ورزشی بهتر است از مصرف آنها خودداری کنید.

مکمل افزایش حجم عضله را به کسانی پیشنهاد می‌شود که از سلامت کامل برخوردارند و در غیر این صورت توصیه می‌شود که برای افزایش حجم عضله و افزایش وزن به کارشناس تغذیه مراجعه کنید.

مکمل خانگی افزایش حجم عضله شماره دو

بادام زمینی ۵۰۰ گرم،

پودر مالت جو ۳۰۰ گرم،

پودر دانه کامل کنجد ۳۰۰ گرم،

پودر عصاره مالت ۳۰۰ گرم،

پودر نشاسته ذرت ۳۰۰ گرم،

پودر سویا ۲۰۰ گرم،

پدر جوانه گندم ۲۰۰ گرم و

بادام و فندق در صورت تمایل به میزان دلخواه را آسیاب کرده و با یکدیگر مخلوط کنید.

مکمل بدنسازی خانگی چیست؟طریقه مصرف مکمل خانگی افزایش حجم عضله

یک قاشق غذاخوری صبح پس از بیدار شدن، ۲ قاشق قبل از تمرین و سه قاشق بعد از تمرین به تنهایی یا همراه با شیر میل نمایید.

مکمل خانگی افزایش وزن

پودر سفیده تخم مرغ ۵۰۰ گرم،

شیر خشک بدون چربی ۴۰۰ گرم،

پودر عصاره مالت ۵۰۰ گرم،

پودر جوانه گندم ۴۰۰ گرم و

پودر کاکائو یا پودر قهوه ۵ قاشق غذاخوری را  آسیاب کرده و با یکدیگر مخلوط کنید.

هنگام مخلوط کردن مواد اولیه با یکدیگر، برای جلوگیری از گلوله گلوله شدن پودر، شیر خشک را در آخرین مرحله به مخلوط پودری اضافه کنید.

طریقه مصرف مکمل خانگی افزایش وزن

یک تا دو قاشق غذاخوری قبل از صبحانه حتما با شیر میل شود. کازئین موجود در شیر هضم پروتئین موجود در سفیده تخم مرغ را طولانی کرده و سبب جذب بیشتر پروتئین خواهد شد. پس حتما ترکیب را با شیر میل نمایید.۲ قاشق غذاخوری ۳۰-۴۰ دقیقه قبل از تمرین و ۳ قاشق غذاخوری بلافاصله پس از تمرین میل کنید.

هر دو مکمل گفته شده  برای افرادی است که به صورت مستمر ورزش می‌کنند و در صورت نداشتن تمرینات ورزشی بهتر است از مصرف آنها خودداری نمایید.

هر دو مکمل گفته شده را به کسانی پیشنهاد می‌کنیم که از سلامت کامل برخوردارند و در غیر این صورت توصیه می‌کنیم که برای افزایش حجم عضله و افزایش وزن به کارشناس تغذیه مراجعه کنند.

نظر مخالفین مصرف مکمل بدنسازی خانگی

باید بدانید که فرایند ساخت مکمل‌ها توسط فرمول‌های قوی ترکیب و بعضا با پخت آن تغییر ماهیت کلی را به همراه خواهند داشت، این امر عملیات هضم و جذب را برای شما آسان می‌نماید. وقتی شما با هدف ساخت مکمل خانگی یکسری پودر و آرد خام را به هم مخلوط می‌کنید و مورد مصرف قرار می‌دهید حتماً باید بدانید که سیستم گوارشی خود را به اختلالات مختلفی مواجه کرده‌اید، که می‌تواند چسبندگی و انسداد روده، دل درد، سوء هاضمه، بی اشتهایی و در نهایت تضعیف را به همراه داشته باشد.

عده‌ای با هدف عضله سازی شیر خشک مصرف می‌کنند. این افراد به دنبال وزن گرفتن و عضله سازی هستند، غافل از اینکه فرمول ساخت شیر خشک فقط یک غذای کمکی سبک برای نوزادان به‌حساب می‌آید، راحت‌تر بگویم اگر تمام قوطی شیر خشک را به یکبار مصرف کنید هیچ اتفاق مهمی در عضلات و اندام شما پدیدار نمی‌شود.

بهترین راه حل چیست؟

بهترین راه برای آنکه هم به اندام ایده آل خود برسید و هم سلامت خود را تضمین کرده باشید، این است که مکمل‌های بدنسازی مرغوب و باکیفیت از داروخانه‌های معتبر تهیه و حتما زیر نظر مربی مجرب یا پزشک متخصص از آنها استفاده کنید.

مکمل بدنسازی خانگی چیست؟این نکته را در مورد مکمل‌های صنعتی و مکمل بدنسازی خانگی بدانید که هر دوی این مکمل‌ها تنها در صورت انجام ورزش اصولی باید مورد استفاده قرار بگیرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.