نمایش 1–24 از 39 نتیجه

دهکده‏ اَوِن Avène در جنوب فرانسه در یک منطقه حفاظت شده زیست محیطی که هیچگونه آلودگی به آنجا راه ندارد، در نزدیکی کوهستان سیاه اون (Avene) است. در سال ۱۷۳۶ اسبی که از بیماری خارش پوست رنج می‌‏برد مدتی در آب رودخانه  اورب غوطه زد و پس مدت کوتاهی درمان شد. به این ترتیب مردم به خواص ضد التهاب و تسکین‏ دهندگی آب چشمه‏ اَوِن Avène پی بردند. در سال ۱۷۴۳ نخستین بیماران، در جست‏‏جوی راهی برای درمان مشکلات پوستی خود، وارد دره‏ اورب شدند.

دولت فرانسه در سال ۱۸۷۴ چشمه‏ آب معدنی اَوِن Avène را به عنوان «منافع عمومی» اعلام کرد. پس از این به تدریج مرکز آب‏درمانی اَوِن Avène نوسازی شد و آزمایشگاه‌های تخصصی پوست، با محوریت آب معدنی، شروع به کار کردند. واحد تولید اون (Avene) در سال ۱۹۸۹ در منطقه‏ بومی حفاظت شده‏‌ای درست در سرچشمه تأسیس شد. این واحد به تدریج گسترش یافته است اما همچنان از محیط اطراف حفاظت می‏‌کند. به منظور حفظ خواص آب معدنی، ارتباطی بین چشمه و واحد تولید برقرار شده است و آب مستقیماً به داخل واحد جاری می‏‌شود. واحد تولید اَوِن ۲۳۰ کارمند متخصص دارد که تنها در سال جاری حدود ۶۳ میلیون محصول را به سراسر دنیا عرضه کرده‌‏اند. این واحد گواهینامه‏‌های ایزو ۹۰۰۱ و ۱۳۴۸۵ را دریافت کرده است.

طی سال‌های ۱۹۹۳ تا ۲۰۰۳ کارخانه گسترش یافت و مرکز آب‏درمانی مجدداً بازسازی شد. تا سال ۲۰۰۷، آزمایشگاه‌های اَوِن، محصولات خود را به بیش از صد کشور در جهان ارسال و جایگاه خود را در عرصه‏ بین‏ المللی تثبیت کردند. محصولات اَوِن همگی بر پایه  آب‏ معدنی چشمه  اَوِن فرموله می‏‌شوند و برای تمامی انواع پوست با هر میزان از حساسیت قابل استفاده هستند.

تاریخچه شرکت اون (Avene) فرانسه

در پس زمینه تاریخچه این شرکت یک داستان نهفته است؛ این داستان در یک دهکده کوچک و بسیار زیبا در جنوب فرانسه رخ داده است؛ دهکده‌ای که خانه‌های آن در کنار رود ارب ساخته شده‌اند. اجازه دهید این داستان را از ابتدا شروع کنیم.

سال ۱۷۳۶ میلادی  کشف چشمه‌های آب گرم:

اسب شخصی به نام مارکوس روکوزل در دامنه‌های کوه سیاه، در جنوب غرب فرانسه در حال پرسه زدن بود. این اسب دارای بیماری مزمن پوستی بود. در هنگام پرسه زدن، این اسب چشمه‌ای را پیدا کرد، از آب آن نوشید و سپس به درون آن رفت. پس از این اتفاق بیماری پوستی این اسب به طور کامل درمان شد و پوشش او همانند زمانی که سالم بود دوباره براق شد. بدین صورت بود که چشمه آب گرم سنت اودیل در اون کشف شد و خواص درمانی آب آن شناسایی شد.

سال ۱۷۴۳ میلادی  درمان اولین بیماران دارای بیماری پوستی:

مارکوس روکوزل که صاحب آن مکان به شمار می‌آمد، اولین مرکز چشمه آب گرم را تاسیس و شروع به درمان بیمارانی که دارای بیماری‌هایی نظیر اگزما، درماتیت آتوپیک، پسوریازیس و سوختگی بودند کرد.

سال ۱۷۷۲ میلادی  دانشکده پزشکی مونت‌پلیه:

مراکز درمانی چشمه‌های آب گرم دهکده اون به سرعت نظر پزشکان دانشکده پزشکی مونت‌پلیه را به خود جذب کردند. این پزشکان پس از تحقیقات، به بیماران استفاده از آب این چشمه‌ها را پیشنهاد دادند که نشان‌دهنده تایید تاثیر آن و همچنین به شهرت رسیدن آن شد.

سال ۱۸۲۶ میلادی:

این مرکز توسط بسیاری از دانشمندان پیشرو در زمینه پوست و بیماری‌های پوستی به بیماران پیشنهاد شد.

سال ۱۸۷۱ میلادی  کشف اون توسط آمریکا:

آمریکایی‌ها خواص آب این چشمه‌ها را پس از درمان سوختگی یکی از قربانیان آتش‌سوزی عظیم شیکاگو یافتند.

سال‌های ۱۸۷۴ تا ۱۹۶۶ میلادی  علاقه عموم مردم:

مرکز آب‌درمانی اون به سرعت مشهور شده و چشمه آب گرم این منطقه به عنوان مکانی برای تسکین بیماری‌های پوستی شناخته شد. این مکان توسط دولت فرانسه به عنوان مکانی عمومی شناخته شد.

سال ۱۹۷۵ میلادی  آزمایشگاه‌ پیر فابره:

مرکز آب‌درمانی اون توسط پیر فابره، دومین شرکت بزرگ دارویی خصوصی فرانسه در حال حاضر، خریداری شد.

سال ۱۹۹۰ میلادی  تولد یک نام تجاری و گشایش مرکز آب‌درمانی جدید اون:

محصولاتی متعدد از آب چشمه‌های آب گرم اون تولید شدند تا فواید آب اون به سرتاسر دنیا صادر شوند.

مرکز آب‌درمانی جدید با امکانات به روز و با ظرفیت دادن خدمات به ۲۰۰۰ بیمار افتتاح شد. این مرکز به طور مستقیم به آب چشمه اون متصل است.

سال ۲۰۰۵ میلادی  گسترش و توسعه مرکز آب‌درمانی اون: این مکان پس از توسعه یافتن می‌تواند به ۴۰۰۰ بیمار به طور همزمان خدمات ارائه دهد.

سال ۲۰۱۰ میلادی:

تجارت اون ۲۰ سالگی خود را جشن گرفت.

سال ۲۰۱۳ میلادی:

۱۲ سال تحقیقات باعث اکتشاف باکتری‌ها و جلبک‌های منحصر به فردی در آب این چشمه‌ها شدند. این باکتری‌های منحصر به فرد به بهبود زخم، حساسیت و مشکلات پوستی کمک می‌کنند و به همراه دیگر مواد معدنی، باعث می‌شوند که خواص آب این چشمه‌ها در هیچ جای دیگری در دنیا یافت نشود.

سال ۲۰۱۵ میلادی:

اون سری جدیدی از محصولات ضد آفتاب را به طور انحصاری برای افراد مقیم کشور آمریکا تولید کرد.