نمایش 1–24 از 33 نتیجه

آغاز فعالیت برند دوکری (Ducray) به سال‎ها قبل از جنگ جهانی دوم برمی‌گردد، سال 1930، زمانی که آلبرت دوکری، پسر یک درماتولوژیست فرانسوی، به این موضوع پی برد که شامپوهای موجود در آرایشگاه‌ها از کیفیت پایینی در پاک کنندگی برخوردارند. بنابراین آلبرت دوکری مصمم شد که اولین شامپوهای درمانی-زیبایی (Dermo-Cosmetic) را برای حفظ سلامت مو و پوست سر همراه با اثر شویندگی ایده‌آل طراحی کند و آنها را با نام Lik’ SAVONS وارد بازار کرد. اکنون لابراتوارهای تخصصی دوکری (Ducray) حدود 60 محصول را برای مراقبت از پوست، مو و پوست سر ارایه می‌دهند که به سرتاسر جهان صادر می‌شوند.

داستان تولد برند دوکری بسیار جالب است. این داستان در سال‌های ۱۹۳۰ میلادی شروع شد؛ بسیار پیشتر از جنگ جهانی دوم …

آلبرت دوکری، فرزند یک پزشک متخصص پوست، متوجه شد که کیفیت شامپوهای مورد استفاده، به خصوص درون سالن‌های آرایشگاهی متوسط است. در آن زمان شامپوها از پودر صابون ساخته می‌شدند تا قبل از شستشو در آب حل شده و سپس استفاده گردند. در ساختار این شامپوها، مواد قلیایی به کار می‌رفت که باعث می‌شد موها آسیب‌دیده و ظاهری بد داشته باشند.

شامپو با خواص درمانی:

در این هنگام آلبرت دوکری تصمیم گرفت تا اولین شامپوهایی را که خواص درمانی و بهداشتی-زیبایی دارند را تولید کند و تحت نام تجاری Lik’ Savons در بازار به فروش برساند. دوکری از نشانه‌های موجود به عنوان راهنما استفاده کرد و از عصاره بابونه آلزاسی برای موهای بلوند، عصاره پاناما برای موهای چرب، تخم‌مرغ برای موهای معمولی و همچنین صمغ کاج در ساخت شامپوهایش بهره برد. این محصولات علاوه بر طبیعی بودن، کیفیت بسیار مناسبی داشتند. این شامپوهای آماده برای مصرف پس از تولید در بازار برای مصرف عموم فروخته شدند. تولید محصولات این برند توسعه یافته و به نقطه‌ای رسید که محصولات را برای استفاده، هم برای مو و هم برای پوست تولید کرد تا نیازها و انتظارات تمام افراد از جمله مصرف‌کنندگان و متخصصان سلامت را برطرف سازد.

با تمام این اوصاف دوکری در همین نقطه متوقف نشد. در سال ۱۹۸۵ میلادی بازار دیگری را در زمینه بهداشت و زیبایی هدف قرار داده شد: بازار محصولات مراقبت از پوست؛ این هدف زمینه‌ساز تولید ایکتیان شد؛ ایکتیان اولین کرم مرطوب‌کننده بود که برای درمان خشکی پوست حاصل از درمان آکنه و جوش استفاده شد. این کرم محبوب که برای بدن و صورت مورد استفاده قرار می‌گرفت حاوی موادی بسیار مرطوب‌کننده‌ و دارای بافتی نرم و عطری بی‌همتا بود که بیش از ۲۵ سال رقیبی نداشت.

لابراتوار دوکری هم اکنون بیش از ۶۰ نوع محصول مختلف را برای مراقبت از پوست، پوست کف سر و مو تولید کرده و ارائه می‌کند.