مشاهده همه 3 نتیجه

مرک (Merck) یک شرکت تولیدکننده مواد شیمیایی و دارویی در کشور آلمان است. که با نام گروه مرک Merck Group شناخته می‌شود یک شرکت چند ملیتی و بزرگترین تولید کننده مواد شیمیایی آزمایشگاهی و محیط کشت‌های میکروبی در دنیا است. شرکت MERCK مرک آلمان که در قرن هفدهم میلادی و در سال 1668 در کشور آلمان تاسیس شد. دفتر اصلی این شرکت در شهر دارمشتات قرار دارد. شرکت مرک توسط جورج مرک پایه گذاری شد و سپس توسط یکی از نوادگان او، امانوئل مرک، در سال 1816 قوت گرفت.

این شرکت با قدمت 350 ساله خود می‌توان گفت قدیمی‌ترین شرکت دارویی جهان است و تاکنون همواره در مسیر گسترش و توسعه فعالیت‌های خود در زمینه فرآورده‌های مختلف شیمیایی، دارویی، تجهیزات آزمایشگاهی و سایر موارد مربوط گام برداشته به طوری که کاتالوگ سال 1860 میلادی این شرکت 800 محصول اختصاصی را در بر داشته ولی در حال حاضر ده هزار ماده شیمیایی آزمایشگاهی مرک و بیش از 40 هزار محصول تخصصی تولید می‌شود و این کار چشمگیر با مجموعه‌ای قریب به 25 هزار نفر در 66 کشور دنیا امکان پذیر شده است. به همین دلیل است که امروزه نام شرکت مرک Merck یکی از معتبرترین و مشهورترین مجموعه‌های فعال در عرصه بین الملل تولید مواد شیمیایی آزمایشگاهی و دارویی است.
در حالا حاضر این شرکت یکی از بزرگترین تولیدکنندگان مواد شیمیایی است که در سال ۲۰۱۵ شرکت سیگما-آلدریچ را به صورت کامل خریداری کرد. امروز اگر چه بزرگترین شرکت دارویی جهان نیست، اما همواره در فهرست شرکت‌های بزرگ دارویی جهان قرار دارد، به طوری که با تصاحب کمپانی‌های معروف آمریکایی و دیگر کشورها همانند شرکت مواد شیمیایی آزمایشگاهی سیگما آلدریچ، در صنعت تولید انواع محیط کشت مرک، مواد شیمیایی آزمایشگاهی مرک و محصولات دارویی بی رقیب است. زمینه اصلی فعالیت شرکت مرک، حوزه مواد شیمیایی، دارویی، علوم زیستی، داروسازی، بیوتکنولوژی، لوازم بهداشتی- آرایشی، پلاستیک‌ها و … است.
شرکت مرک تقریباً در تمام عمر خود (غیر از دو دهه اخیر) شرکتی خصوصی بوده است. در 1995 تشکیلات قانونی شرکت از سهامی خاص به سهامی عام بدل شد که البته هنوز هم 70 درصد سهام شرکت متعلق به خانواده مرک است. این شرکت از پیشتازان تکنولوژی LCD است و هنوز هم در حوزه صفحه‌های نمایش مبتنی بر تکنولوژی کریستال مایع، از قدرتهای بزرگ جهان محسوب می‌شود.